Tutaj inwestorzy mogą się ukryć i obszary, których powinni unikać, ponieważ nasilają się napięcia handlowe

Akcje zanotowały swój pierwszy negatywny miesiąc w roku, ponieważ niepokój w handlu pogłębił się i nie jest to łatwiejsze, ponieważ USA zaostrzyło swoje stanowisko wobec większej liczby partnerów handlowych. Teraz jest dobry moment, aby inwestorzy znaleźli odporne na handel obszary, aby ukryć się przed firmami, których nie można objąć taryfami.

Inwestorzy nie tylko zmagali się z większymi zagrożeniami handlowymi między USA a Chinami, ale ostatni ślub prezydenta Donalda Trumpa, by spoliczkować cła na cały meksykański import, również podsycił niepokój inwestorów. Niespodziewany ruch podważył również szansę na rozwiązanie handlu z Chinami.

W takich zawirowaniach inwestor mógłby dodać konsumentom podstawowe produkty i narzędzia jako obronę, jednocześnie pozostając z dala od firm z wyraźną ekspozycją na sprzedaż w Chinach, według analityków z Wall Street.

„Naszym ulubionym sposobem dodawania ekspozycji obronnej pozostają Zszywki konsumenckie i narzędzia. W obu przypadkach ryzyko wojny taryfowej / handlowej w Chinach jest niższe niż w innych sektorach, wyceny wyglądały na bardziej rozsądne niż w innych sektorach defensywnych ”, powiedziała Lori Calvasina, szefowa amerykańskiej strategii kapitałowej w RBC, w notatce w środę. „Staples był już bardzo niesympatyczny”.

Podstawowe produkty i usługi dla konsumentów to dwa tradycyjne sektory izolowane od handlu, ponieważ są skoncentrowane na rynku krajowym i niecykliczne. Oba sektory w S&P 500 osiągnęły wyniki lepsze niż w maju, gdy bitwa handlowa wzrosła, a przedsiębiorstwa użyteczności publicznej straciły zaledwie 1,5%, a konsumenckie – 3,4%. S&P 500 spadł o 6,3% w tym samym okresie.

Wysoka ekspozycja sprzedaży w Chinach
Firmy z wysokimi dochodami w Chinach mogą wziąć znacznie większy wpływ z wojny handlowej i należy unikać analityków. Według Goldman Sachs firmy te koncentrują się w sektorze technologii, w szczególności producentów chipów.

Półprzewodniki Qualcomm, Broadcom, Qorvo i Micron Technologies należą do firm o najwyższej sprzedaży w Chinach, powiedział Goldman Sachs. Qualcomm, Broadcom i Micron spadły w tym miesiącu o ponad 20%. Ich wyprzedaŜ pogłębiła się po zarządzeniu prezydenta Trumpa, aby zatrzymać zdolność Huawei do zakupu amerykańskich żetonów. W maju br. ETF VanEck Vectors Semiconductor spadł o ponad 14%.

RBC poinformowało, że branże, które są „bardzo negatywne” ze względu na wrażliwość na marżę na chińską taryfę, obejmują chemikalia, powłoki, domy towarowe i kolejowe. Bank wymienił Whirlpool, American Eagle Outfitters, Urban Outfitters i Best Buy wśród akcji najbardziej zagrożonych na podstawie ankiety przeprowadzonej przez analityków RBC.

Bank spodziewa się, że indeks S&P 500 powróci do poziomu 2,950 do końca roku, ponieważ kupowanie dipów będzie w pełni skuteczne, ale ostatnie wycofanie się nigdzie nie zakończyło.

„Nadal uważamy, że S&P 500 może handlować na poziomie zaledwie 2750 w okresie letnim, a nawet 2650”, powiedział Calvasina. „Nastroje inwestorów instytucjonalnych zbliżyły się do euforii, a amerykańska giełda znów była podatna na złe wiadomości. Pozycjonowanie nieco się zmniejszyło w ostatnich tygodniach, ale pozostaje bardzo wysokie. To mówi nam, że jeszcze nie skończyliśmy. ”