Alior Bank podnosi opłaty. Będą nowe produkty dla klientów

Możliwość zdeponowania pieniędzy w bankomacie bez konieczności posiadania karty i udogodnień dla kupujących online. Takie zmiany wprowadza Alior Bank. Przy okazji podnosi również ceny niektórych usług.

Ali cashless.pl informuje o zmianach w Alior. Portal mówi, że zmiany wpłyną na klientów indywidualnych i biznesowych. Przedsiębiorcy przyjdą do pierwszego pożaru, który będzie świadomy nowych zasad w połowie czerwca. Osoby fizyczne – tylko po wakacjach.

Co się zmieni? Przedsiębiorcy będą mogli korzystać z kart wirtualnych i wielowalutowych. Alior planuje również wprowadzić usługę Smart Data, która na bieżąco raportuje wszystkie transakcje z kartami firmowymi.

Droższe dla firm będzie za granicą. Wypłata z bankomatu będzie kosztować co najmniej 12 lub 5%. (było to 8 złotych i 5 procent), a płatność kartą – 4 zamiast 3 procent. Do tego nieco droższe sms autoryzacji i przelewy zamówione w oddziałach.

A co dla klientów indywidualnych? Przede wszystkim usługa myID. Oznacza to, że na stronach internetowych dostawców usług lub sklepów internetowych będziesz mógł potwierdzić swoją tożsamość za pomocą danych logowania do bankowości internetowej.

Użytkownicy, którzy wybiorą opcję Apple Pay, będą mogli w pełni wykorzystać wszystkie zalety kart płatniczych banku.
Apple Pay jest już dostępny w aplikacji mobilnej Getin Bank
Dla tej drugiej nowości. Klienci z pewnością przyzwyczaili się do faktu, że pieniądze z bankomatu można wypłacić bez użycia karty. Wszystko, co musisz zrobić, to mieć aplikację telefoniczną i bankową, aby otrzymać gotówkę za pomocą kodu BLIK.

Firmy kupujące faktury w konkurencji dla banków?
Teraz też musi działać w drugą stronę. Alior chce dać klientom możliwość zdeponowania gotówki w bankomatach bez użycia karty.

Zmiany dla klientów indywidualnych wejdą w życie dopiero we wrześniu.